Özdemirler Endüstri Paslanmaz Çelik Mamüller San. Ve Tic. Ltd. Şti, Türkiye’ de metal sanayi sektöründe 25 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir.

1986 yılında “Özdemirler Endüstriyel Mutfak Cihazları” olarak Ali ÖZDEMİR tarafından kurulmuştur. Sektöre Endüstriyel Mutfak cihazları alanında başlayan firma o yıllarda profesyonel mutfak sistemleri alanında faaliyet göstermiştir. Daha sonraki yıllarda paslanmaz, demir, çelik hammadde ihracatı ve imalatı yaparak faaliyetine devam etmiştir.

1994 yılında limited şirket olan firma “Özdemirler Endüstri Paslanmaz Çelik Mamüller San. ve Tic. Ltd. Şti.” ünvanını alarak Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde merkezini kurmuştur.

Sürekli gelişen teknoloji ve değişen arza hitap edebilmek için;

1995 yılında ürün yelpazesini genişletmiş Paslanmaz Sac, Paslanmaz Boru, Paslanmaz Çubuk, Paslanmaz Kutu Profil, Paslanmaz Lama/ Kare, Paslanmaz Altıköşe, Paslanmaz Köşebent, Paslanmaz Fittings ihracatına başlamıştır.

2000 yılında Makas Kesim makinası ve Abkant Büküm makinası hizmetlere eklenmiştir.

2010 yılında sektörün öncülerinden Ermaksan Lazer Kesim makinası ve Prima Power Lazer kesim makinasını demirbaşlarına ekleyerek “Lazer Kesim” hizmeti vermeye başlamış, artan piyasa arzlarına yanıt vermiş, sektörün çözüm ortağı olmuştur.

2018 yılında Makina Parkuruna “Durmazlar” Fiber Lazer’ i ekleyerek gelişmeye devam etmektedir.